• Grupa PINO
  • Prv.pl
  • Patrz.pl
  • Jpg.pl
  • Blogi.pl
  • Slajdzik.pl
  • Tujest.pl
  • Moblo.pl
  • Jak.pl
  • Logowanie
  • Rejestracja

Ksiegozbiorek

Kategorie postów

  • księgarnia (4)

Strony

  • Strona główna

Kategoria

Księgarnia


Jak wspierać prawidłowy rozwój mowy dziecka?...

Prawidłowe wsparcie dziecka na każdym etapie jego rozwoju nie jest łatwym zadaniem. Równocześnie jest ono obowiązkiem każdego rodzica, więc koniecznie należy zastanowić się, co robić, by dziecko rozwijało się prawidłowo. Pod lupę należy wziąć zdolności komunikacyjne malucha oraz jego wymowę. Jak ją wspierać?

Dużo rozmawiać

To rozwiązanie wydaje się być banalne i wiele osób o nim zapomina. Najprościej jest ćwiczyć z dzieckiem, wciągając je do dyskusji. Im więcej dziecko mówi, tym więcej trenuje. Dzieci zazwyczaj chętnie rozmawiają, ale dyskusja musi być prowadzona na odpowiednim poziomie.

Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że ma ona być dziecinna. Nawet maluchy lubią, by traktować je poważnie i rozmawiać z nimi bez zdrobnień i niepoprawnych wtrąceń. Do rozmowy mogą też zachęcić gry logopedyczne Opowiem ci mamo. Sprawdzając produkt typu https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia/opowiem-ci-mamo-gra-logopedyczna który jest przykładem gry logopedycznej. Perfekcyjnie można go wykorzystać w różnych miejscach.

A może gra?

Całkiem dobrym pomysłem jest także granie z maluchem w gry edukacyjne dostosowane do jego wieku. Przykładem takiej gry może być Opowiem ci mamo (gra logopedyczna Opowiem ci mamo). To propozycja dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Na pewno spodoba się każdemu przedszkolakowi. Jej zasady są proste i przyjazne najmłodszym.

Wspólna gra na pewno też zacieśni relacje pomiędzy bliskimi.

22 grudnia 2020   Dodaj komentarz
księgarnia   rozwój dziecka  

Zabawy z wykorzystaniem muzyki najlepszym...

Słowem wstępu warto wspomnieć, że muzyka towarzyszy człowiekowi od urodzenia, aż do śmierci na każdym kroku. Każdy przedmiot wydaje jakiś odgłos, wszystko co nas otacza jest muzyką, bez niej nasze życie byłoby smutne i puste. W tekście tym przyjrzymy się bliżej różnym zabawom muzycznym dla dzieci oraz ich wpływowi na właściwy rozwój maluchów.

Przykłady zabaw z wykorzystaniem muzyki i ich rola

Oto kluczowe metody rozwoju słuchu i aparatu mowy, które w dużym stopniu owocują w dorosłym życiu.

Wystukiwanie rytmu

Można to robić na różne sposoby. Wyklaskiwanie, rytmiczne uderzenia drewnianymi pałeczkami lub zwykłymi patykami w podłogę. Moża też skorzystać z https://www.eduksiegarnia.pl/zabawy-muzyczne-rytmika podobnych rozwiązań, gotowych, często niewykle praktycznych. Rozwijają poczucie rytmu i słuch muzyczny u malucha. Pozwalają w młodym wieku zaobserwować ewentualne wady słuchu i skorygować je.


Ćwiczenia dźwiękonaśladowcze

Tak zwane onomatopeje to na przykład naśladowanie dźwięków jakie wydają pojazdy, odgłosów zwierząt, przyrody, różnych przyrządów. Takie zabawy rozwijają cały aparat artykulacyjny, są pomocne w nauce mówienia, wpływają korzystnie na prawidłowy rozwój mięśni aparatu mowy, zapobiegają wadom wymowy.

Zabawy muzyczne dla dzieci

Muzyka może być fantastycznym tłem dla wielu zabaw ucząc jednocześnie współpracy, poczucia rytmu, zdrowego współzawodnictwa. Konkursy taneczne w parach z balonem, ćwiczenia ruchowe, poruszanie się do rytmu muzyki i stopklatka przy jej braku... kto z Was pamięta frajdę z tego typu zabaw muzycznych dla dzieci wymyślanych przez panie przedszkolanki lub nauczycielki w szkole podstawowej?

22 grudnia 2020   Dodaj komentarz
księgarnia   zabawy dla dzieci  

Pomysły na spędzenie wspólnego czasu z...

Żaden rodzic nie powinien pozwalać na to, by jego dziecko spędzało dużo czasu przed ekranem telewizora lub komputera. W związku z tym warto przyjrzeć się bliżej różnym zabawom, które mogą zostać wykorzystane do zacieśniania rodzinnych więzi i odciągnięcia dziecka od ekranu. Jakie są sposoby na wspólne spędzanie czasu?

Gry dla dzieci

Świetnym pomysłem może być wspólne granie w gry planszowe. Na naszym rynku jest ich naprawdę dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zgadywanki dla dzieci powinny być dopasowane do wieku najmłodszych graczy. W przypadku gier wymagających użycia kostki lub kart, sugeruje się raczej, by uczestnicy mieli skończone przynajmniej 5 lat. Dokładna informacja zawsze znajduje się na opakowaniu gry oraz w jej instrukcji. 

Wspólne czytanie książek

Warto też pamiętać, że wspólne głośne czytanie książek też jest formą spędzania czasu razem. Można po nie sięgnąć, gdy wszyscy gracze mają już dość zgadywanek dla dzieci i mają wyraźną ochotę na zmianę rozrywki. Wspólne czytanie można urozmaicić podziałem tekstu na role, podkładaniem efektów dźwiękowych, kukiełkami albo pacynkami. Dzięki nim czytanie książki zamienia się w małe improwizowane przedstawienie. Ta rozrywka nie ma dolnej granicy wieku.

22 grudnia 2020   Dodaj komentarz
księgarnia   zgadywanki dla dzieci  

Czego dziecko może nauczyć się dzięki...

Dzieci ciągle się uczą. Mają chłonne umysły, a przez to też są podatne na naukę nowych rzeczy. Nie można się więc dziwić, że maluchy mogą uczyć się już podczas tak prostych czynności, jak oglądanie obrazków. Czego maluch może nauczyć się dzięki nim?

Logiczne myślenie

Historyjki obrazkowe mają za zadanie nauczyć dziecko logicznego myślenia. Najczęściej zadanie polega na tym, by ułożyć z pojedynczych kadrów logiczną historię. To właśnie sposób na prosty trening logicznego myślenia. Co ważne, z takimi zadaniami radzą sobie już przedszkolaki. One świetnie kojarzą fakty i szybko wyciągają wnioski. Warto pielęgnować w nich te cechy, by dziecko potrafiło myśleć samodzielnie. Prezentowany produkt https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia/historyjki-obrazkowe może być doskonałą alternatywną w stosunku do standardowych zabaw.

Wyobraźnia

Nie można też zapominać, że korzystanie z historyjek obrazkowych wspiera wyobraźnię. Skoro nie widać na nich wszystkiego, to dziecko musi domyślić się, co też wydarzyło się na brakujących obrazkach. Tutaj ważne jest logiczne myślenie, ale bez wyobraźni zadanie to po prostu nie ma szans na powodzenie. Z tego też powodu warto mieć świadomość, że rozwiązywanie wielu zadań wymaga znalezienia kompromisu pomiędzy logiką a wyobraźnią. To bardzo życiowa lekcja. Bo przecież w rzeczywistości czasami też występują zjawiska, które nie są logiczne lub zrozumiałe.

22 grudnia 2020   Dodaj komentarz
księgarnia   obrazki dla dzieci  
Ksiegarniaedukacyjna | Blogi